Bezpieczna nauka z Żakiem

Wspólnie zadbajmy o to, aby nauka w szkole była bezpieczna.

1.9.2020

Przyszedł wrzesień i jak co roku rozpoczął się nowy rok szkolny. Ten, który dobiegł końca
bez wątpienia możemy uznać za wyjątkowy – głównie ze względu na pandemię koronawirusa
i związaną z nią konieczność wdrożenia edukacji zdalnej. Rok szkolny 2020/2021 rozpoczynamy
w formie stacjonarnej.  Pragniemy zapewnić, iż nasze szkoły działają zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

#bezpiecznaszkoła to ogół działań wdrożonych w Szkołach Żak, które mają się przełożyć na zminimalizowanie ryzyka zakażenia COVID-19. W celu zapewnienia, jak najlepszych warunków do bezpiecznej nauki na bieżąco monitorujemy i wcielamy w życie zalecenia MEN oraz GIS. Dbamy, aby w naszych szkołach utrzymywać jak najwyższy standard higieny w ramach obowiązującego reżimu sanitarnego.
Według aktualnych wytycznych na terenie wszystkich szkół obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa.
Zasada ta dotyczy zarówno przestrzeni ogólnodostępnych, jak i sal lekcyjnych.

·         Przed wejściem do każdej szkoły, a także na poszczególnych piętrach znajdują się punkty z płynem do dezynfekcji.

·         Sale lekcyjne wraz z wyposażeniem będą na bieżąco odkażane. Dodatkowo wszystkie pomieszczenia będą regularnie wietrzone.

Zapewniamy, że na bieżąco będziemy reagować na wszelkie zmiany w zaleceniach, wprowadzanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego, tak aby nauka
w naszych szkołach była w pełni bezpieczna.